nadpis: společné antény

 STA -  S p o l e č n é  t e l e v i z n í  a n t é n y :
Pro příjem televizního vysílání budete vždy potřebovat anténu.
Pokud bydlíte v domě, kde společná anténa (STA) dříve fungovala, je škoda jí nevyužít i pro příjem digitálního vysílání.
Často lze použít i původní rozvody po domě, musí ale být v dobrém stavu. Rozvody je třeba zkontrolovat, vyměnit rozbočovače a nevyhovující zásuvky.
Moderní programovatelné zesilovače dovolují nastavit vyšší úrovně signálu, které dokáží "nakrmit" i starší rozvody s vyšším útlumem. Ideální je ale nový rozvod s moderními prvky.
Zařízení STA lze za použití takového zesilovače snadno zrekonstruovat pro přímý příjem všech dostupných programů DVB-T z různých vysílačů.
Pomocí moderní STA lze přijímat i VKV a digitální rozhlas (DAB), po úpravě rozvodů signálu v domě je možné rozvádět i signál satelitní televize.
  Nové antény, umístěné na stávajícím stožáru STA na střeše, dodají vašim televizorům, settopboxům a rozhlasovým přijímačům kvalitní a nerušený signál.
Můžete se zbavit různých náhražkových pokojových antén, které vám v bytě překáží a neposkytují dotatečně kvalitní signál. Antény umístěné na stožáru STA, spolu s programovatelným domovním zesilovačem, vám zajistí kvalitní příjem všech programů.


Montáž antén na stožáru STA antény na stožáru STA


 Provádím  rekonstrukce  STA  pro  příjem  pozemního  digitálního  vysílání.
Rozsah rekonstrukce záleží na konkrétních podmínkách v daném místě, počtu účastníků (účastnických zásuvek) a technickém stavu rozvodu.
Zpravidla používám programovatelný zesilovač, který dokáže zásobovat signálem rozsáhlé i některé starší rozvody STA.
Pokud STA dříve fungovala dobře, nejsou zpravidla nutné větší úpravy v rozvodu (výměna koaxiálních kabelů).
Nabídnu vám konkétní řešení rekonstrukce (s předběžným rozpočtem) na základě vašich požadavků a své obhlídky (příp.měření signálu) na místě montáže.

 *  *  *
Pro malé penziony a ubytovny je vhodnější řešení se skupinovými přijímači.
V tomto případě je několik programů z digitálního vysílání zpracováno skupinovým přijímačem (settopboxy) a do rozvodu se pouští analogový signál, jako dříve. Má to tu výhodu, že na pokojích je možno ponechat starší televizory (bez settopboxů).


Napište mi svoje požadavky, přijedu se podívat a domluvit!   Formulář pro rychlý kontakt: Kontakt, ceny 


  * * *     * * *     * * *  
  www.ondricek.cz/spolecne.htm  aktualizováno: leden 2017